Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Έλενα Χατζηλιάδου στο Grand Prix της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Karate 1 Premier League και προσέθεσε ακόμη μια επιτυχία στο βιογραφικό της αλλά και πολύτιμους πόντους στο ranking.

Η Ελληνίδα καρατέκα αγωνίστηκε πριν από λίγο στα ρεπεσάζ της κατηγορίας Kumite 68+, αφού μετά από τρεις νίκες έχασε χθες από το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης, την Γιαπωνέζα Ayumi Uekusa και έτσι βρέθηκε να αγωνίζεται για το χάλκινο μετάλλιο. Με αντίπαλο την Γαλλίδα Nancy Garcia επικράτησε με 2-1 και ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου. Μαζί με την Ελληνίδα στην τρίτη θέση είναι και η καρατέκα από την Φιλανδία Tita Keinanen παίρνοντας επίσης χάλκινο μετάλλιο.

Νικήτρια του Grand Prix αναδείχθηκε η Γιαπωνέζα Ayumi Uekusa ανεβαίνοντας στο πρώτο σκαλί του βάθρου ενώ την ακολούθησε με το ασημένιο μετάλλιο η Ιταλίδα Klio Ferakuti.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, χαμογελάει