Έχοντας καλύτερη απόδοση από τους αντιπάλους του, ο ΓΑΣ Σβορώνου επιβλήθηκε με 2-1 του Μύτικα Λεπτοκαρυάς, χάνοντας ευκαιρίες για ακόμη ευρύτερο σκορ, στον αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 28′ ο Δελαβερίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο ίδιος παίκτης ζευγάρωσε τα προσωπικά του γκολ στο 48′, όταν “τσιμπώντας” τη μπάλα, “έγραψε” το 2-0.

Η ομάδα της Λεπτοκαρυάς το μόνο που κατόρθωσε ήταν να μειώσει στο 60′ με μακρινό σουτ του Χούτα.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Διακουμάκος με βοηθούς τη Φωτιάδου και τον Στύλο.

ΓΑΣ Σβορώνου: Κουτλουμπάσης, Φορτομάρης, Κουκούρας (78′ Μπαλαούρας), Βούλγαρης, Ασλανίδης, Ζώβληκας, Γουλιόπουλος (57′ Λαδένης – 90′ Πανάγος), Ελισιάδης, Μπέλμπας, Δελαβερίδης (76′ Σαράφογλου), Χατζηθεοδωρίδης.

Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Τσαρούχας, Κάκαλος, Κουράτι, Σιαμήτρας, Μπατζέλας (38′ Παπαδόπουλος), Μαλλάς (52′ Α. Χέδας), Κατσαρός, Σάλτας, Χούτας, Ζηνέλης, Τζόβας (52′ Τσαρούχας).