Η ΚουΠα Κιλκίς επικράτησε με 48-41 του Εργόναθλου Πολυκάστρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Α’ ομίλου του Κυπέλλου της ΕΚΑΚΣΕΜ.

Η ΚουΠα Κιλκίς ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση, με τον Εργόναθλο Πολυκάστρου να δυσκολεύεται να σκοράρει και το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου βρήκε τη γηπεδούχο να προηγείται με 16-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου ισορρόπησαν το παιχνίδι με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 16-7 υπέρ της ΚουΠα Κιλκίς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες είχαν πολύ κακή επιθετική επίδοση, καθώς σημείωσαν από έξι πόντους η κάθε μία και στο σκορ στο 37-28 στο τέλος του.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Θωμά Τσάτση διατήρησαν την υπέρ του διαφορά, με το σκορ ωστόσο να παραμένει σε χαμηλά επίπεδα και τον ΚουΠα Κιλκίς να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 48-41.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 16-7, 31-22, 37-28, 48-41.

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Τσάτσης, Ποζίδης 3, Ψωμιάδης 7 (1), Χοτουμανίδης 13, Τσουλφαΐδης 3, Πατσούρης 5 (1), Μουστάκας 9 (2), Μπαξεβάνης 8 (2), Σιδηρόπουλος.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Ζωιτσούδης 14 (1), Γιαμπατζίδης 1, Αρκούδας 4, Νάντσιος, Μπερμπερίδης 6, Παπαδημήτρίου, Γιαννακούδης, Πεχλιβανίδης, Εκμετσόγλου 4, Δαμακούδης 1, Πολυχρονίδης 11 (1).