Την πρόκρισή του στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας πανηγύρισε ο Αετός Καταλωνίων που σε ένα “χορταστικό” παιχνίδι με πάθος και συγκινήσεις, με τέσσερα γκολ στην κανονική διάρκεια (2-2) και άλλα δυο στην παράταση (3-3), απέκλεισε στη διαδικασία των πέναλτι τον Καλλιθεακό Καλλιθέας με 4-3, στο παιχνίδι για την 1η αγωνιστική του θεσμού.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Αετου Καταλωνίων ο Μπαμπατζιάνης στο 23′.
Ο Καλλιθεακός ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Λαμπρόπουλου στο 29′.
Ο Λαζαρίδης έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2-1, σκοράροντας στο 70′.
Ο Γκολέμας στο 86′ ισοφάρισε σε 2-2 για τον Αετό, στέλνοντας το ματς στην ημίωρη παράταση.

Η ομάδα των Καταλωνίων μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ με 2-3, με τέρμα του Δημητρίου στο 95′.
Ο Μιχαλόπουλος στο 100′ διαμόρφωσε το τελικό 3-3, στέλνοντας το παιχνίδι στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που με σκορ 3-4 “σφράγισαν” το “εισιτήριο” της πρόκρισης.

Δημητρίου 3-4

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γ. Ασλανίδης με βοηθούς τους Θεοδώρου και Χατζηγιάννη.

Καλλιθεακός Καλλιθέας: Καρασκόρδας, Δημητριάδης, Μαυρόπουλος, Λαζαρίδης, Αλίσα (49′ Ε. Μπαμπέτας), Χαρινός, Βογιατζής (66′ Βογιατζής), Κωστόπουλος, Ναζλίδης (82′ Κ. Μπαμπέτας), Κεραμιδιώτης, Σπυριδωνίδης.
Αετός Καταλωνίων: Πατρής, Δούλαλας (65′ Γαλάνης), Νταμπαλάκης, Φωτόπουλος, Καραγκούνης, Ιωάννου, Μπαμπατζιάνης, Λάζος (58′ Γκολέμας), Σκούφας, Δημητρίου, Λυκόπουλος (75′ Μπακαλούμης).