Ο Κεραυνός Άσπρου ηττήθηκε με 59-64 από τον Εργόναθλο Πολυκάστρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλυβίων, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Κεραυνός Άσπρου ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση και κατάφερε να προηγηθεί στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 19-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Εργόναθλος Πολυκάστρου βελτίωσε την απόδοσή του, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ και ο φιλοξενούμενος ήταν αυτός που προηγήθηκε με 29-30 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Αμφίρροπο παρέμεινε το παιχνίδι και στο τρίτο δεκάλεπτο, με το γηπεδούχο βρίσκεται μπροστά στο σκορ μα 50-48 στην ολοκλήρωσή του.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με το τελικό 59-64.

Διαιτητές: Καραμανλής – Μποΐτσης.

Δεκάλεπτα: 19-13, 29-30, 50-48, 59-64.

ΑΣ Κεραυνός Άσπρου (Μουμτζίδης): Ιωσηφίδης 5, Σωτηρόπουλος, Δημάκας Δ. 30 (4), Μουμτζίδης 3, Δημάκας Φ. 9 (3), Πολίτης, Μόκρης, Καπετανόπουλος 7 (1), Στανιτσίδης, Κωστίκας 5 (1).

ΜΠΑΣ Εργόναθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Ζωιτσούδης 6, Αρκούδας 16 (2), Νάτσιος, Μπερμπερίδης 6, Δημακούδης, Παπαδημητρίου, Γιαννακούδης, Τσαπάρας, Εκμετσόγλου 12, Γιαμπατζίδης 14 (1), Πολυχρονίδης 10 (2).