Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 41-55 από τον Αετό Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αετός Κιλκίς επέβαλε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης το ρυθμό του δέχθηκε μόλις επτά πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου και προηγήθηκε με 7-19.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τους παίκτες του Χάρη Καμψιάδη να προηγούνται με 15-32 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κολινδρός βελτίωσε την απόδοσή του, ωστόσο ο φιλοξενούμενος διατήρησε σε υψηλά επίπεδα την υπέρ του διαφορά και στην ολοκλήρωση της περιόδου το σκορ διαμορφώθηκε σε 25-46.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος μείωσε τη διαφορά, ωστόσο ο Αετός Κιλκίς διαχειρίστηκε το προβάδισμά του χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 41-55.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 7-19, 15-32, 25-46, 41-55.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 19, Κοντονώτας 6, Τσομπάνης, Τσικούρας, Ορφανίδης, Κοσταμπίτσης, Πάσχος Αθ. 3 (1), Πάσχος Αντ. 9 (2), Μανίκας 2, Κομπατσιάρης, Μπλούσι 2, Ταμπακάς.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Καμψιάδης): Κόγιας 18, Ζύμπερι 2, Γιαννώτας 4, Χειρούλης, Βαϊτσούδης 14, Βαταμίδης, Μουρζίδης 9 (1), Μαργαριτίδης 6 (2), Σαλονικίδης 2.