Ο Κολινδρός επικράτησε με 48-52 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καμπάνη, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τον Κολινδρό να το ολοκληρώνει σημειώνοντας τρεις περισσότερους πόντους από τους αντιπάλους του (10-13).

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα της Πιερίας να προηγείται στο ημίχρονο με 20-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στην ελάχιστή τιμή της, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 36-37 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Ούτε στο τέταρτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα, με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά στο σκορ και τον Κολινδρό να είναι αυτός που κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 48-52.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 10-13, 20-26, 36-37, 48-52.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 13 (1), Καπνίδης 6, Βέττης, Δεβλέτογλου 2, Βλαχόπουλος 14 (3), Αρβανιτάκης, Πανταζής 7 (1), Καρανικόλας 4, Σωτηρόπουλος 2.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 11, Κοντονώτας 2, Τσομπάνης, Τσικούρας, Ορφανίδης 3, Κοσταμπίτσης, Πάσχος Αντ. 15 (1), Πάσχος Αθ. 11 (2), Κομπατσιάρης 4, Πλατσάς, Ταμπακάς.