Το katerinisport.gr, η πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας, σας έδωσε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε, λεπτό προς λεπτό, ζωντανά, από το γήπεδο του Δίου, τον αγώνα Δίας Δίου – Πιερικός, για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Παράλληλη ενημέρωση και για όσα γίνοντα στο Βατάν και στον αγώνα ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά.

Δίας Δίου – Πιερικός 0-1 (82′ Κυπαρίσσης)
 ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 2-2 (35′ Γκίκα, 45′ Αλεξίου – 2′ Αλεξόπουλος, 88′ Μπαντής)

Φίλες και φίλοι καλό απόγευμα από το γήπεδο του Δίου.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Δίας Δίου – Πιερικός, για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Παράλληλα, θα υπάρχει ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα του Βατάν, ανάμεσα στην ΑΕ Καρίτσας και τον Ατρόμητο Παλαμά αλλά και για τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής.

Στο σημείο αυτό ας θυμηθούμε τι έγινε στα παιχνίδια της προηγούμενης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.|

ΑΟ Σελλάνων – Αλμυρός

Χθες πραγματοποιήθηκε η 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας. Δείτε συγκεντρωμένα τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής, πατώντας εδώ.

Σήμερα διεξάγονται και τα παιχνίδια για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

*έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

Με τρεις αγώνες άνοιξε χθες η αυλαία και σήμερα με άλλους τρεις ολοκληρώνεται η 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΠΣ Πιερίας. Δείτε συγκεντρωμένα τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής, πατώντας εδώ.

Οι συνθέσεις από το γήπεδο του Δίου
Δίας Δίου (Τάσος Ιωαννίδης): Ουσταμπασίδης, Γ. Παναγιωτίδης, Δερμίσης, Νίκου, Λιόλιος, Καραθάνος, Τοπαλίδης, Ευαγγελόπουλος, Καλουσίδης, Α. Παναγιωτίδης, Μανίκας.
Στον πάγκο:
Δαλαμήτρας, Μαυρίδης, Μιτακίδης, Ευαγγέλου, Παπαστεργίου, Καλαμπάκας, Νάκας.

Πιερικός (Απόστολος Στύλος): Γουναρίδης, Λαζαρίδης, Τουλίκας, Ρογγότης, Τακίδης, Μακρής, Πετράκος, Δεμηρτζόγλου, Χαρτσιάς, Κριεμάντι, Σαχινίδης.
Στον πάγκο:
Παπατολίκας, Κόλα, Γιαλαμίδης, Ιβανίδης, Μηλιώτης, Κυπαρίσσης, Μπενίσκος.

Διαιτητής: Μαυρίδης (Πέλλας)
Βοηθοί:
Δέλιος, Ταγκαλίδης (Πέλλας)

Σε λίγο οι συνθέσεις και από το ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά…

Τα παιχνίδια ξεκίνησαν.

Στο 2′ του αγώνα στο Βατάν, ο Αλεξόπουλος ανοίγει το σκορ για τον Ατρόμητο Παλαμά. ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 0-1.

Οι συνθέσεις από το γήπεδο του Βατάν
ΑΕ Καρίτσας (Αλέξανδρος Κούρτογλου): Ράντος, Ζαφειρίδης, Δημητρίου, Κωτσιόπουλος, Λαγδάρης, Τροΐρης, Γκίκα, Δημητρουλόπουλος, Βουκομάνοβιτς, Κυρτέγος, Αλεξίου.
Στον πάγκο: Οικονόμου, Μητράκας, Γαλάνης, Συρράκος, Λουίς Αλμπέρτο, Παπαϊωάννου, Λυκούργος.
Ατρόμητος Παλαμά (Τάκης Παραφέστας): Κούτσικος, Εκιζόγλου, Ζάρρας, Μπαντής, Οικονόμου, Βαγγελάκος, Κατσιγιάννης, Λιάπης, Μικέ, Γ. Οικονόμου, Αλεξόπουλος.
Στον πάγκο: Σακελλαρίου, Πατσιαλής, Αντωνίου, Θεοοχάρης, Ζάγκος, Κοκκίδης, Μπασιάκας.

8′ Γυριστό σουτ του Μανίκα από δεξιά, μπλόκαρε ο Γουναρίδης.

Κίτρινη κάρτα ο Καλουσίδης, του Δία Δίου, στο 11′.

10′ Χαμένο πέναλτι για την ΑΕ Καρίτσας, με τον Κυρτέγο να στέλνει τη μπάλα άουτ.

Στο 13′ δοκάρι για τον Πιερικό σε σουτ του Σαχινίδη, έπειτα από πάσα του Χαρτσιά.

19′ Ο Σαχινίδης βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Δία αλλά ο Ουσταμπασίδης έδιωξε σωτήρια.

20′ Σουτ του Κριεμάντι, μπλόκαρε ο Ουσταμπασίδης.

Τελικό από νωρίς στη Β’ ΕΠΣ Πιερίας: Κεραυνός Μακρυγιάλου – Πυδναϊκός 0-5

24′ Κεφαλιά του ξεχασμένου Κριεμάντι, μπλόκαρε ο Ουσταμπασίδης.

32′ Μακρινό σουτ του Μανίκα. η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Γουναρίδη.

35′ Ο Δεμηρτζόγλου από δεξιά πρόλαβε τον Ουσταμπασίδη και γύρισε για τον Κριεμάντι, του οποίου η κεφαλιά έφυγε ψηλά άουτ.

36′ Κίτρινη κάρτα ο Μανίκας.

35′ ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 1-1. Ο Τροΐρης έβγαλε την πάσα στο δεύτερο δοκάρι και ο Γκίκα με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 για τους Καριτσιώτες.

Τέλος α’ μέρους στον Δίον. Δίας Δίου – Πιερικός 0-0

ΓΚΟΛ στο Βατάν! ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 2-1 στο 45′! Ο Αλεξίου με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έπειτα από πάσα Κυρτέγου, έκανε το 2-1 για τους Καριτσιώτες.

Τέλος α’ μέρους στο Βατάν. ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 2-1

Αποτελέσματα ημιχρόνου
ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 2-1
Αταλάντη – Θησέας Αγριάς 0-2
ΑΟ Ποταμιάς – Ηρακλής Λάρισας 1-1

Ξεκίνησαν τα β’ ημιχρονα.

Μηλιώτης αντί Δεμηρτζόγλου για τον Πιερικό με την έναρξη του β’ μέρους.

Δαλαμήτρας αντί Τοπαλίδη στο 51′, για τον Δία Δίου.

52′ Σουτ του Σαχινίδη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ψηλά άουτ.

54′ Ο Α. Παναγιωτίδης είδε εκτός θέσης τον Γουναρίδη και από μακριά επιχείρησε να τον “κρεμάσει” αλλά το σουτ έφυγε αρκετά μακριά από τα δοκάρια του Πιερικού.

59′ Πονηρή φαλτσαριστή σέντρα του Μανίκα από δεξιά, ο Γουναρίδης όμως “διάβασε” τη φάση και μπλόκαρε.

60′ Κίτρινη κάρτα ο Αν. Παναγιωτίδης, του Δία Δίου.

Τα ματς της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίς βρίσκονται στο 60′.
Αιγινιακός – Πίνδος Άνω Αγιάννη 0-0

63′ Ο Χαρτσιάς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Δίου, όμως το παιχνίδι είχε σταματήσει με υπόδειξη του διαιτητή για χέρι του Μηλιώτη (είδε και την κίτρινη κάρτα).

66′ Μπενίσκος αντί Χαρτσιά, για τον Πιερικό.

Στο 68′ αποβολή του Γ. Παναγιωτίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Δίας συνεχίζει με δέκα ποδοσφαιριστές. Διαμαρτυρίες του Δία για αγκωνιά παίκτη του Πιερικού που προηγήθηκε.

Στο 69′ Παπαστεργίου αντί Δαλαμήτρα, για τον Δία Δίου.

Στο 72′ Καλαμπάκας αντί Καλουσίδη, για τον Δία Δίου.

Στο 78′ Νάκας αντί Μανίκα για τον Δία Δίου.

79′ Αντεπίθεση με αριθμητικό πλεονέκτημα για τον Δία αλλά ο Καλαμπάκας δεν έκανε σωστή επιλογή και οι αμυντικοί του Πιερικού έδιωξαν σε κόρνερ.

80′ Κίτρινη κάρτα ο Λιόλιος του Δία.

80′ Κυπαρίσσης αντί Σαχινίδη, για τον Περικό.

82′ ΓΚΟΛ για τον Πιερικό! Ο Μηλιώτης έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Κυπαρίσσης στο δεύτερο δοκάρι έκανε την προβολή, η μπάλα χτύπησε στον Ουσταμπασίδη και κατέληξε στα δίχτυα του Δία, για να γίνει το 0-1.

85′ Ιβανίδης αντί Κριεμάντι για τον Πιερικό.

Στο 88′, “έμφραγμα” στο Βατάν! ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 2-2! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μίχου από αριστερά, ο Μπαντής με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ΑΕ Καρίτσας, διαμορφώνοντας το 2-2.

Στις καθυστερήσεις βρισκόμαστε…

90’+5′ Γυριστό σουτ του Καλαμπάκα από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γουναρίδη.

ΤΕΛΟΣ στο Δίον. Δίας Δίου – Πιερικός 0-1

ΤΕΛΟΣ στο Βατάν. ΑΕ Καρίτσας – Ατρόμητος Παλαμά 2-2