Ο Εργόναθλος Πολυκάστρου ηττήθηκε με 41-61 από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολυκάστρου, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση και δεχόμενος μόλις επτά πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 8-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Εργόναθλος Πολυκάστρου συνέχισε να δυσκολεύεται να σκοράρει, γεγονός που εκμεταλλεύθηκε ο φιλοξενούμενος και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 18-31.

Ανάλογη ήταν του αγώνα και στο τρίτο δεκάλεπτο, με τους παίκτες του Γιάννη Κασιμίδη να διευρύνουν το προβάδισμά τους και να προηγούνται με 28-50.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος ισορρόπησε το παιχνίδι, με τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών, ωστόσο να διατηρεί σε υψηλά επίπεδα την υπέρ του διαφορά και να φτάνει στην τελική επικράτηση με 41-61.

Διαιτητές: Μποΐτσης – Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 8-17, 18-31, 28-50, 41-61.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Ζωιτσούδης, Γιαμπατζίδης, Αρκούδας 5, Νάτσιος, Μπερμπερίδης 8, Κουσιδώνης 2, Παπαδημητρίου 2, Γιαννακούδης, Πεχλιβανίδης 6, Δαμακούδης 5, Τσαπάρας, Πολυχρονίδης 13.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κασιμίδης): Στοΐτσης 6 (1), Πέτσος 13 (1), Ποζουκίδης, Βασιλειάδης 10 (2), Παπαμανώλης 3, Παναγιωτίδης, Παπαδόπουλος, Μαυρένης, Χατζηλαμπρινός 14, Παρτσαλάκης, Μόσχου 3 (1), Χερκελετζής 12.