Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 59-67 από τον Εργόναθλο Πολυκάστρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να είναι ιδιαίτερα παραγωγικές και τον Κολινδρό να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 23-20.

Ισορροπημένο ήταν και το δεύτερο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά στο σκορ και το γηπεδούχο να προηγείται στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 35-34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Εργόναθλος Πολυκάστρου πήρε στα χέρια του τον έλεγχο του αγώνα και η ολοκλήρωσή του τον βρήκε μπροστά στο σκορ με 48-53.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου διατήρησαν το προβάδισμά τους κι έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλου με το τελικό 59-67.

Διαιτητές: Φελεκίδης – Γρηγοριάδης.

Δεκάλεπτα: 23-20, 35-34, 48-53, 59-67.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 19, Κοντονώτας 16 (4), Τσικούρας 8 (2), Ορφανίδης 2, Κοσταμπίτσης, Πάσχος 1, Μανίκας, Κομπατσιάρης 13, Πλατσάς, Μπλούσι, Ταμπακάς.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Γιαμπατζίδης, Αρκούδας 24 (2), Πολυχρονίδης 13, Μπερμπερίδης 2, Δημητριάδης, Κουσιδώνης 8, Παπαδημητρίου, Γιαννακούδης, Δαμακούδης 20.