Ο Εδεσσαϊκός ηττήθηκε με 23-52 από τον Φίλιππο Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Γυναικών της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Φίλιππο Βέροιας να αποκτά ένα μικρό προβάδισμα και να προηγείται στην ολοκλήρωσή με 7-10.

Στην συνέχει ο φιλοξενούμενος πήρε στα χέρια του τον έλεγχο του αγώνα και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου τον βρήκε μπροστά στο σκορ με 13-21.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φίλιππος Βέροιας συνέχισε να διευρύνει το υπέρ του προβάδισμα φτάνοντας εύκολα στην τελική επικράτηση με 23-52.

Διαιτητές: Καραμανλής – Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 7-10, 13-21, 18-33, 23-52.

Εδεσσαϊκός ΣΚ (Μπιτέρνας): Σακίτα, Μαυρίδου, Κουρσαράκου 7, Μπαρουτσή, Ζήμνα, Πάχου 4, Ιωαννίδου 4, Μαυρομιχάλη, Θεοδωρίδου, Καμτσή 8 (1).

ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Σουκούρογλου 3, Παπαχατζή 5, Ιωαννίδου 2, Χαρίση 1, Κεσεσίδου 8, Ζούζω 4, Γεωργιάδου 5, Αμβρακίδου 7 (1), Σαρηγιαννίδου 15, Νοταρίδου, Οικονομίδου 2.