Στην 4η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας παρέμεινε η ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης 2012 που κέρδισε με 1-0 τον Μύτικα Λεπτοκαρυάς, στο “Θεόδωρος Παπαδόπουλος”, για την 6η αγωνιστική. Οι Πόντιοι ισοβαθμούν στους 11 βαθμούς με τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας και τον Θερμαϊκό Κορινού ενώ ο Μύτικας έμεινε στους 6 βαθμούς και στην 9η θέση, μαζί με την ΑΕ Περίστασης.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε στο 68′ με δυνατό μακρινό σουτ ο Τσενικλής.

Οι φιλοξενούμενοι από το 26 αγωνίζονταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μπατζέλα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε και ο προπονητής του Μύτικα, Νίκος Τσιτσιλίκας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γ. Ασλανίδης με βοηθούς τους Μηνούδη και Γερμανό.

ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης 2012: Δεληγιάννης, Ι. Ρίζος (63′ Κατσούλης), Τουλίκας (53′ Σιδηρόπουλος), Λαμπίρης, Δεληγιάννης, Καρατζόγλου (71′ Η. Ρίζος), Τσενικλής, Κυλώνης, Κότσι (53′ Ιωσηφίδης), Μαργαρίτης, Αδαμόπουλος.
Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Α. Τσαρούχας, Μπατζέλας, Γεροθανάσης, Σιαμήτρας, Κάκαλος, Ε. Χέδας (69′ Μουσάρατζ), Κατσαρός, Κουράτι, Χούτας, Ζηνέλης, Τζόβας (69′ Ελέζι).