Ο Αετός Κιλκίς επικράτησε με 74-59 της Γουμένισσας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καλύτερος ήταν στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αετός Κιλκίς, ο οποίος παρά την ανταγωνιστική εμφάνιση της Γουμένισσας, προηγήθηκε με 18-12.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τον γηπεδούχο να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου έχοντας αποκτήσει μία διαφορά δέκα πόντων (39-29).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Χάρη Καμψιάδη πέτυχαν να διπλασιάσουν την υπέρ τους διαφορά και να προηγηθούν με 60-40.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Γουμένισσα μπορεί να κατάφερε να μειώσει τη διαφορά, ωστόσο δεν απείλησε τον Αετός Κιλκίς, ο οποίος πέτυχε την πέμπτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες, με το τελικό 74-59.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Καραμανλής.

Δεκάλεπτα: 18-12, 39-29, 60-40, 74-59.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Καμψιάδης): Κόγιας 17 (2), Ζύμπερι 4, Γκρέκος 2, Χειρούλης, Φιλιππίδης 2, Βαϊτσούδης 8, Τσαρίδης 20, Μουρζίδης 17 (3), Σαλονικίδης 2, Μαργαριτίδης 2, Μαργιοράκης, Γρηγοριάδης.

ΑΟΚ Γουμένισσας (Κοτλέας): Αγγελοστογιάννης 13 (2), Καραφύλτσης, Κώστας 13, Παμπουκίδης 2, Καλβάκης 5 (1), Τάσιος, Πούλος 20, Τζιτζίδης 3 (1), Λιάπης, Αντωνίου 3 (1).