Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας ηττήθηκαν με 53-75 από τον Αλέξανδρο Αξιούπολης, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καμπάνη, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Αλέξανδρο Αξιούπολης να προηγείται με 10-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος σημείωσε είκοσι δύο πόντους και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου προηγήθηκε με 23-36.

Οι παίκτες του Κώστα Μπεσίρη συνέχισαν να είναι εξίσου παραγωγικοί και στο τέταρτο δεκάλεπτο, σημειώνοντας είκοσι έξι πόντους και εκτόξευσαν τη διαφορά στους είκοσι επτά με το σκορ να διαμορφώνεται σε 35-62.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας ισορρόπησαν το παιχνίδι, με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης να διατηρεί τη διαφορά πάνω από τους είκοσι πόντους και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 53-75.

Διαιτητές: Καψίδης – Παπαδόπουλος.

Δεκάλεπτα: 10-14, 23-36, 35-62, 53-75.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 10, Καπνίδης 5, Βέττης 5 (1), Δεβλέτογλου 2, Βλαχόπουλος 6, Αρβανιτάκης 2, Πανταζής 10 (2), Αράπογλου 4, Καρανικόλας 9 (1), Δασκάλου.

ΑΣΑ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης, Γιουβιανάκης 10 (1), Σιώπκας, Ζώης, Μιχαλόπουλος 14 (2), Βακιρλής 20 (1), Παντηρμάς 9, Καπνόπουλος 10, Καλαβάτης, Κλαυδιανός, Νιώτης 2, Κούτουλας 10.