Οι Πάνθηρες ηττήθηκαν με 74-58 από τον Άθλο Αλεξάνδρειας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Πάνθηρες ήταν καλύτεροι στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όπου οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ, με τους γηπεδούχους ωστόσο να έχουν το προβάδισμα στην ολοκλήρωσή του με 10-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο αγών παρέμεινε αμφίρροπος, με τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με δύο πόντους να τους χωρίζουν και την ομάδα της Κατερίνης να προηγείται με 29-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος ήταν καλύτερος, προσπέρασε τους αντιπάλους του και προηγήθηκε με 46-41.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βασίλη Αγγέλη σημείωσαν είκοσι οκτώ πόντους, περιορίζοντας ταυτόχρονα τους Πάνθηρες στους δεκαεπτά και κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 74-58.

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 10-15, 29-31, 46-41, 74-58.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Τακουτής 9, Σιτσάνης 14, Ντάμτσης 11, Παύλου 1, Γιαμπατζίδης 14, Χαριτόπουλος 7 (1), Στακτάρης, Τσαρούχας 6, Χατζηλεμονιάς, Μηντζαρίδης 12.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Μουρίκας, Κωνσταντόπουλος, Ιορδανίδης 4, Μπούσμπουρας 3, Αδαμόπουλος 8, Κιρκιντζιώτης 16, Ψαρρού 13 (1), Καλαϊτζίδης 5 (1), Καρακασίδης 3, Κουτσικάς 6, Παπαδόπουλος, Σπαθάρας.