Ο Σκυδραϊκός επικράτησε με 73-55 του Εδεσσαϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Σκυδραϊκός ήταν καλύτερος στο πρώτο δεκάλεπτο, παρά το γεγονός ότι ο Εδεσσαϊκός ήταν ανταγωνιστικός και προηγήθηκε με 20-14.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με τους παίκτες του Ανέστη Κολοβού να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 38-28.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο με το γηπεδούχο να διατηρεί το προβάδισμά του σε διψήφιο επίπεδο στην ολοκλήρωσή του να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 59-46.

Ο Σκυδραϊκός διατήρησε και διεύρυνε την υπέρ του διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 73-55.

Διαιτητές: Γιανκίδης – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 20-14, 38-28, 59-46, 73-55.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 13 (3), Χομένκο 12, Μιχαηλίδης, Φαντίδης, Σημαιοφορίδης 22 (2), Ινέγλης 10, Μάλλιαρης 6, Μουχτάρης 2, Καραϊσαρίδης 2, Νίκου 2, Καραζέεβ 4.

Εδεσσαϊκός ΣΚ (Ροδοβίτης): Γάτσος 16, Νάντσης 1, Τσάμης 14 (1), Βλαδίκας, Πασχαλίδης 10 (1), Αδάμ, Ξυλουργίδης 6, Σταμπουλής 8, Φώτογλου, Κύρκος.