Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθηκε με 23-17 από τον Φοίβο Eurolamp, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Συκεών, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά στο σκορ στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά, ωστόσο στην συνέχεια ο Φοίβος Eurolamp εδραίωσε το προβάδισμά του, έχτισε μία διαφορά κι ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος με 14-6.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά έφτασε στα εννέα τέρματα στην ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου, με τον Αρχέλαο Savvidis Team να αντιδρά στη συνέχεια, να μειώνει τη διαφορά, αλλά να μην καταφέρνει να απειλήσει το γηπεδούχο, ο οποίος διαχειρίστηκε το προβάδισμά του κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 23-17.

Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου.

Δίλεπτα: 9-6.
Πέναλτι: 4/5-2/2

Πεντάλεπτα: 0-1, 4-2, 4-3, 8-5, 12-6, 14-6 (ημ.) 17-9, 20-11, 20-14, 21-15, 22-16, 23-17.

Φοίβος Eurolamp (Σεϊρεκίδης): Καραογλανίδης, Μουταφίδης, Χαραλαμπίδης, Παπαδόπουλος Π., Μανωλούδης 3, Παπαδόπουλος Χ. 2, Τσιντίδης 5, Θεοφάνους, Δελιάς, Ελοζίεβα 1, Μήγγας 1, Πατσιάς 2, Σιγγιρίδης, Αθανασιάδης 6, Μεγγίδης, Βούινιτς 3.

Αρχέλαος Savvidis Team: Ξώνης 2, Χαραλαμπίδης 1, Παπανάκος, Θυμιόπουλος 3, Ξεφτέρης, Ραντζέλοβιτς 3, Σκούφας, Μαυρόπουλος, Αναστασίου 4, Εγγλέζος , Καϊμακάμης 2, Σαϊδές 2, Ραφτόπουλος, Κοσμίδης Η., Κοσμίδης Β., Καρυπίδης.