Ο Εδεσσαϊκός ηττήθηκε με 56-76 από τον Αετό Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Για μία ακόμη φορά ο Εδεσσαϊκός παρουσιάστηκε ιδιαίτερα ανταγωνιστικός στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο ο Αετός Κιλκίς ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός και προηγήθηκε με 16-23.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Χάρη Καμψιάδη δέχθηκαν μόλις εννέα πόντους και έχοντας ανάλογες με το πρώτο δεκάλεπτο επιδόσεις στην επίθεση, εκτόξευσαν την υπέρ τους διαφορά στους είκοσι πόντους με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 22-42.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Εδεσσαϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά με τον φιλοξενούμενο να προηγείται με 37-60.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τον Αετό Κιλκίς να φτάνει δίκαια στην έκτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες με το τελικό 56-76.

Διαιτητές: Καραμανλής – Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 16-23, 22-42, 37-60, 56-76.

Εδεσσαϊκός ΣΚ (Ροδοβίτης): Πασσιαλής, Γάτσος 17, Νάντσης, Τσάμης 17, Κατσάρας 3, Πασχαλίδης 5 (1), Σταμπουλής, Αδάμ, Ξυλουργίδης 14 (2), Φώτογλου, Θεοδωρίδης.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Καμψιάδης): Κόγιας 12, Ζύμπερι 2, Γιαννώτας 6, Χειρούλης, Φιλιππίδης, Βαϊτσούδης 8 (2), Τσαρίδης 8, Μουρζίδης 21, Βαταμίδης 4, Μαργαριτίδης 13 (1), Μαριοράκης 2, Γρηγοριάδης.