Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 44-52 από τον Μέγα Αλέξανδρο Λεπτοκαρυάς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Κολινδρό να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 13-11.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τον Μέγα Αλέξανδρο Λεπτοκαρυάς να είναι αυτός που πήγε προηγούμενος με 28-29 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος κατάφερε να διατηρηθεί σε θέση οδηγού, καθώς διατήρησε το προβάδισμά του με το σκορ να διαμορφώνεται σε 35-39.

Με τον αγώνα να βαδίζει σε τεντωμένο σκοινί και στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Νίκου Μπακάλη κατάφεραν να κατακτήσουν το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα της σεζόν, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 44-52.

Διαιτητές: Χατζηκώστας – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 13-11, 28-29, 35-39, 44-52.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας, Μπιζάκης 1, Τσικούρας 13 (3), Ορφανίδης 1, Κοσταμπίτσης, Πάσχος Αθ. 19 (3), Πάσχος Αν., Κομπατσιάρης, Μπούσι 7, Ταμπακάς 3.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς (Μπακάλης): Τσιώκας 1, Γραβάνης, Μπουρδούβαλης 16, Αγοραστός Γ., Ραμαντάνης 9 (1), Καλαμαράς, Μάτος 9, Ζαφειρίδης, Αγοραστός Ν. 5 (1), Μπακάλης 12 (3), Κατρανάς, Καρακικές.