Η Γουμένισσα ηττήθηκε με 80-85 στην παράταση από τον Σκυδραϊκό, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γουμένισσας, σε εξ αναβολής αγώνα για την 4η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ιδιαίτερα παραγωγικές ήταν και οι δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου σημειώθηκαν σαράντα συνολικά σαράντα πόντοι και με τον Σκυδραϊκό να προηγείται με 46-41.

Οι παίκτες των δύο ομάδων παρέμειναν ζεστοί και συνδεδεμένοι με το αντίπαλο καλάθι και την Γουμένισσα να σημειώνει είκοσι εννέα πόντους και να προηγείται στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 46-41.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο φιλοξενούμενος μπήκε καλύτερα στο παρκέ, κατάφερε να καλύψει τη διαφορά και να προηγηθεί στην ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου με 60-61.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκορ και στην συμπλήρωση των σαράντα λεπτών βρέθηκαν ισόπαλες στους εβδομήντα τρεις πόντους.

Στο έξτρα πεντάλεπτο οι παίκτες του Ανέστη Κολοβού ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες και έφτασαν στην τελική επικράτηση με 80-85, σε έναν αγώνα στον οποίο σημειώθηκαν συνολικά είκοσι πέντε τρίποντα.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Καψίδης.

Δεκάλεπτα: 17-23, 46-41, 60-61, 73-73 (κ.α.), 80-85.

ΑΟΚ Γουμένισσας (Κοτλέας): Αγγελοστογιάννης 13 (4), Καραφύλτσης, Κώστας 17 (1), Παμπουχίδης 4, Καλβάκης 14 (3), Τάσιος 11 (3), Τζιτζίδης, Λιάπης 6 (2), Καρατζιάς, Αντωνίου 15 (1).

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 17 (1), Χομένκο 5, Φαντίδης, Σημαιοφορίδης 39 (5), Τσανακτσίδης 12 (2), Ινέγλης, Καραϊσαρίδης 10 (3), Καραζέεβ 2, Μουχτάρης.