Το katerinisport.gr, η πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας, σας δίνει τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε, λεπτό προς λεπτό, ζωντανά, από το Α’ ΔΑΚ Κατερίνης τον αγώνα του Πιερικού με τον Ατρόμητο Παλαμά, για την 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Παράλληλη ενημέρωση και την εξέλιξη του αγώνων ΑΟ Σελλάνων – ΑΕ Καρίτσας και Δίας Δίου – Αταλάντη αλλά και των υπόλοιπων αναμετρήσεων σε Γ’ Εθνική και ΕΠΣ Πιερίας.

Πιερικός – Ατρόμητος Παλαμά 2-0 (51′ Μηλιώτης σουτ, 55′ Παπαδόπουλος σουτ) ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Σελλάνων – ΑΕ Καρίτσας 1-1 (18′ Τζέκος – 76′ Αλεξίου) ΤΕΛΙΚΟ
Δίας Δίου – Αταλάντη 1-0  (70′ Παναγιωτίδης) ΤΕΛΙΚΟ

Φίλες και φίλοι καλό απόγευμα από το Α’ ΔΑΚ Κατερίνης.

Πιστό στο ραντεβού με την αθλητική ενημέρωση και σήμερα το katerinisport.gr σας δίνει τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε την εξέλιξη του αγώνα Πιερικός – Ατρόμητος Παλαμά, για την 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Παράλληλα, θα υπάρχει ενημέρωση και για τους αγώνες της ΑΕ Καρίτσας με τον ΑΟ Σελλάνων, στην Καρδίτσα και του Δία, στο Δίον, με αντίπαλο την Αταλάντη.

Θυμηθείτε τι έγινε και στα παιχνίδια της προηγούμενης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία πριν τις σημερινές αναμετρήσεις, πατώντας εδώ.

ΑΟ Ποταμιάς – Διαγόρας Στεφανοβικείου

Χθες πραγματοποιήθηκε η 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας. Δείτε συγκεντρωμένα τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής, πατώντας εδώ.

Σήμερα  επρόκειτο να διεξαχθούν τα παιχνίδια για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας όμως με απόφαση της ΕΕ της Ένωσης αναβάλλονται λόγω του ότι αγώνας ή αγώνες συμπεριλήφθηκαν σε κουπόνι στοιχηματισμού.

Αναβολή της σημερινής 7ης αγωνιστικής της Β’ ΕΠΣ Πιερίας λόγω στοιχήματος

Εξαίρεση, το ματς που είχε οριστεί για τις 11 το πρωί ανάμεσα στον Γεωργάκη Ολύμπιο Λόφου και την 25η Μαρτίου και έληξε 0-1.

Με τρείς αγώνες άνοιξε χθες η αυλαία και σήμερα με άλλους τρεις ολοκληρώνεται η 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΠΣ Πιερίας. Δείτε συγκεντρωμένα τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής, πατώντας εδώ.

Οι συνθέσεις από το Α’ ΔΑΚ Κατερίνης
Πιερικός (Σάκης Παπαβασιλείου): Γουναρίδης, Λαζαρίδης, Τουλίκας, Ρογγότης, Τακίδης, Μακρής, Μηλιώτης, Πετράκος, Σαχινίδης, Μπενίσκος, Παπαδόπουλος.
Στον πάγκο:
Ιβανίδης, Γιαλαμίδης, Κόλα, Παπατολίκας, Κριεμάντι, Κυπαρίσσης, Δεμηρτζόγλου
Ατρόμητος Παλαμά (Τάκης Παραφέστας):
Κούτσικος, Μπασιάκας, Βαγγελάκος, Λιάπης, Χρ. Οικονόμου, Μπαντής, Ζάρρας, Μίχος, Γ. Οικονόμου, Κατσιγιάννης, Αλεξόπουλος.
Στον πάγκο:
Αντωνίου, Σακελλαρίου, Θεοχάρης, Πατσιαλής, Ζιάγκος.

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (ΕΠΣ Πέλλας)
Βοηθοί: Κεσίσογλου, Αδραμάνης (ΕΠΣ Πέλλας)

Σε λίγο οι συνθέσεις και από τα παιχνίδια ΑΟ Σελλάνων – ΑΕ Καρίτσας και Δίας Δίου – Αταλάντη.

Ο αγώνας ξεκίνησε!

Στο 2′ δυνατό σουτ του Μηλιώτη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κόπηκε από αμυντικούς.

Στο 6′ δυνατό σουτ του Γ. Οικονόμου μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Γουναρίδη.

Στο 8′ δυνατό σουτ του Μηλιώτη, η μπάλα όμως βρήκε στον Σαχινίδη που ήταν οφσάιντ.

Στο 9′ κεφαλιά του Αλεξόπουλου, μπλόκαρε ο Γουναρίδης.

Στο 13′ ανατροπή του Παπαδόπουλου από τον Μπασιάκα, σε φάση που ο Πιερικός διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι, όμως ο διαιτητής Σιδηρόπουλος είχε αντίθετη άποψη.

Στο 15′ σέντρα σουτ του Τουλίκα, η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 16′ ο Τουλίκας σέντραρε και ο Μπενίσκος έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα όμως έφυγε πάνω από την εστία του Κούτσικου.

Στο 18′ ο βοηθός Κεσίσογλου υπέδειξε οφσάιντ τον Παπαδόπουλο ενώ αυτός καλυπτόταν και ανέκοψε προσπάθεια του Πιερικού, σε μια απόφαση που φάνηκε λανθασμένη (ήταν ακάλυπτος ο Σαχινίδης, όχι ο Παπαδόπουλος που δέχθηκε τη μπάλα και σκόραρε).

Ο ΑΟ Σελλάνων προηγείται 1-0 στο παιχνίδι με την ΑΕ Καρίτσας, με γκολ του Τζέκου.

Στο 25′ κίτρινη κάρτα ο Παπαδόπουλος.

Στο 25′ εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Σαχινίδη, η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 37′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου από δεξιά ο Σαχινίδης έπιασε τη δυνατή κεφαλιά, ο Κούτσικος απέκρουσε, η μπάλα πήρε πορεία προς την εστία και ο τερματοφύλακας την έδιξωμε πάνω στη γραμμή.

Στο 38′ σουτ του Τακίδη, η μπάλα έφυγε άουτ.

Στο 44′ ο Σαχινίδης ανατράπηκε εντός περιοχής με τον διαιτητή Σιδηρόπουλο να γυρίζει τη φάση πίσω και να δίνει φάουλ για τον Πιερικό!

Ημίχρονο στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης. Πιερικός – Ατρόμητος Παλαμά 0-0

Πολλά παράπονα από πλευράς Πιερικού από τη διαιτησία του Σιδηρόπουλου.

Οι συνθέσεις από τον αγώνα του Δίου
Δίας Δίου (Τάσος Ιωαννίδης): Ευαγγέλου, Γ. Παναγιωτίδης, Δερμίσης, Νίκου, Λιόλιος, Μαυρίδης, Καλαμπάκας, Τοπαλίδης, Καλουσίδης, Αν. Παναγιωτίδης, Μανίκας.
Στον πάγκο: Λαζαρίδης, Μπακούρας, Καραθάνος, Παρασίδης, Δαλαμήτρας, Παπαστεργίου, Νάκας.
Αταλάντη (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Καπετάνος, Μακρόπουλος, Σάκκας, Ζυγογιάννης, Πάππος, Λυτάκης, Δήμος, Κ. Μαλισσόβας, Δουβάρας, Αντωνίου, Χαϊκάλης.
Στον πάγκο: Τσανούλας, Α. Μαλισσόβας, Τζος, Γιόβας, Λαμπρόπουλος, Σαλιάι, Τσιβελέκης.

Ιβανίδης στη θέση του Πετράκου, για τον Πιερικό με την έναρξη του β’ μέρους.

Ξεκίνησαν τα β’ ημίχρονα

46′ Σουτ του Μπενίσκου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ.

47′ Κίτρινη κάρτα ο Ιβανίδης.

48′ Θεοχάρης αντί Γ. Οικονόμου για τον Ατρόμητο Παλαμά.

49′ Εκτέλεση φάουλ του Μακρή, μπλόκαρε ο Κούτσικος.

51′ ΓΚΟΛ για τον Πιερικό! Ο Παπαδόπουλος έκανε ωραία κίνηση με τη μπάλα, μπήκε απο τα αριστερά στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον επερχόμενο Μηλιώτη που έκανε το συρτό δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι και αριστερά και έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Κούτσικου, “γράφοντας” το 1-0 για τον Πιερικό.

55′ ΓΚΟΛ! 2-0 ο Πιερικός. Ο Σαχινίδης έξω από την περιοχή και αριστερά έδωσε στον Παπαδόπουλο που με συρτό σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Κούτσικου, κάνοντας το 2-0 για τον Πιερικό.

57′ Σουτ του Ιβανίδη, μπλόκαρε ο Κούτσικος

62′ Κίτρινη ο Αλεξόπουλος.

62′ Ζιάγκος αντί Κατσιγιάννη, για τον Ατρόμητο Παλαμά.

64′ Κριεμάντι αντί Μπενίσκου, για τον Πιερικό.

64′ Συρτό σουτ του Παπαδόπουλου έξω από την περιοχή, ο Κούτσικος έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε.

69′ Σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα στην αγκαλιά του Κούτσικου.

75′ Κυπαρίσσης αντί Παπαδόπουλου για τον Πιερικό.

76′ Πλασέ του Κυπαρίσση μέσα από την περιοχή και αριστερά, απέκρουσε ο Κούτσικος, ο Ιβανίδης έκανε τη προβολή για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά πρόλαβε και έδιωξε την τελευταία στιγμή ο Χρ. Οικονόμου σε κόρνερ.

76′ ΓΚΟΛ για την ΑΕ Καρίτσας με τον Αλεξίου! ΑΟ Σελλάνων – ΑΕ Καρίτσας 1-1

Στο  80′ των αγώνων του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής
Πιερικός – Ατρόμητος Παλαμά 2-0
Αλμυρός – Διγενής Νεοχωρίου 0-0
ΑΟ Σελλάνων – ΑΕ Καρίτσας 1-1
ΑΟ Ποταμιάς – Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-1

Στο 82′ Αντωνίου στη θέση του Λιάπη που αποχώρησε τραυματίας.

Στο 88′ Δεμηρτζόγλου στη θέση του Σαχινίδη, για τον Πιερικό.

Στο 90′ Σακελλαρίου αντί Μπασιάκα, για τον Ατρόμητο Παλαμά.

Στο 90’+4′ εκτέλεση κόρνερ του Κυπαρίσση, κεφαλιά του Μακρή, η μπάλα έφυγε άουτ.

ΤΕΛΟΣ στην Κατερίνη. Πιερικός – Ατρόμητος Παλαμά 2-0

ΑΟ Σελλάνων – ΑΕ Καρίτσας 1-1 ΤΕΛΙΚΟ

Δίας Δίου – Αταλάντη 1-0 ΤΕΛΙΚΟ