Ο Κολινδρός επικράτησε με 49-56 του ΠΑΟΚ Αλμωπίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε εξ αναβολής αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Κολινδρό ωστόσο να καταφέρνει να βρίσκει περισσότερες λύσεις στην επίθεση και να προηγείται με 12-16 στην ολοκλήρωσή του.

Αμφίρροπος παρέμεινε ο αγώνας και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 25-28 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στον ΠΑΟΚ Αλμωπίας, ο οποίος προηγήθηκε με 43-41 στο τέλος της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα της βόρειας Πιερίας δέχθηκε μόλις έξι πόντους και σε συνδυασμό με τους δεκαπέντε που σημείωσε, έφτασε στην τελική επικράτηση με 49-56

Διαιτητές: Μητώνας – Χανός.

Δεκάλεπτα: 12-16, 25-28, 43-41, 49-56.

ΠΑΟΚ Αλμωπίας: Μπάτσος, Νταούτι 12 (2), Αμανίδης 8, Αβραάμ 2, Τσαμτσίδης 3 (1), Μητρούλης 4, Τριανταφύλλου, Καρατζάς 12, Κάρπας 2.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 16 (1), Μπιζάκης, Τσικούρας 21 (4), Ορφανίδης 13 (1), Πάσχος, Κομπατσιάρης 3 (1), Μπλούσι 1, Ταμπακάς 2.