Η Γουμένισσα επικράτησε με 63-45 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γουμένισσας, σε εξ αναβολής αγώνα για την 4η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, η Γουμένισσα ήταν η ομάδα που κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ και να αποσπαστεί με έξι πόντους διαφορά (19-13).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας ισορρόπησαν το παιχνίδι, με τη διαφορά να παραμένει σε σταθερά επίπεδα στην ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και το σκορ να διαμορφώνεται σε 37-29 υπέρ της γηπεδούχου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Γουμένισσα κυριάρχησε τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση και σημειώνοντας διπλάσιους πόντους από τον αντίπαλό της (20-10) προηγήθηκε με 57-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ήταν κακές επιθετικά, σημειώνοντας από έξι πόντους, με την Γουμένισσα να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 63-45.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Καψίδης.

Δεκάλεπτα: 19-13, 37-29, 57-39, 63-45.

ΑΟΚ Γουμένισσας (Κοτλέας): Αγγελοστογάννης 11 (3), Καραφύλτσης 3 (1), Κώστας 10 (2), Παμπουχίδης, Τζάκος 2, Καλβάκης 5, Τάσιος 2, Τζιτζίδης 11 (3), Λιάπης, Καρατζάς, Αντωνίου 16, Παπαγεωργίου 3.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 5 (1), Βέττης 1, Βλαχόπουλος 11 (1), Αρβανιτάκης, Πανταζής 6, Αράπογλου 7 (1), Καρανικόλας 13, Σωτηρόπουλος 2.