Ο Κολινδρός επικράτησε με 69-72 του Κεραυνού Άσπρου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καλυβίων, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Σε ένα ιδιαίτερα παραγωγικό πρώτο δεκάλεπτο, καθώς οι δύο ομάδες σημείωσαν συνολικά σαράντα πόντους, ο Κεραυνός Άσπρου ήταν οριακά πιο εύστοχος και προηγήθηκε με 22-18.

Μπορεί η παραγωγικότητα των δύο ομάδων να έπεσε, ωστόσο ο αγώνας παρέμεινε αμφίρροπος, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου ισόπαλες στους τριάντα επτά πόντους.

Οι ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ και στο τρίτο δεκάλεπτο με την ομάδα του Κολινδρούυ να είναι αυτή που προηγήθηκε στην ολοκλήρωσή του με 53-54.

Πόντο πόντο πήγαν οι δύο ομάδες και στο τέταρτο δεκάλεπτο, καθώς καμία δε μπόρεσε να αποσπαστεί στο σκορ, με τον Κολινδρό υπερτερεί στις λεπτομέρειες και να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 69-72.

Διαιτητές: Καραμανλής – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 22-18, 37-37, 53-54, 69-72.

ΑΣ Κεραυνός Άσπρου (Μουμτζίδης): Ιωσηφίδης 8 (1), Βουρδεσλής 5 (1), Δημάκας Δ. 24 (2), Μουμτζίδης 8, Κωστίκας, Δημάκας Φ., Πολίτης 3 (1), Καπετανόπουλος 9 (1), Φέσιος, Στανιτσίδης, Μόκρης 5 (1), Διαμαντόπουλος 7 (2).

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 13, Μπιζάκης 2, Τσικούρας 9 (2), Ορφανίδης 11 (1), Πάσχος 22 (4), Κομπατσιάρης 5, Μπλούσι 6, Παπαζήσης 4.