Ο Άθλος Αλεξάνδρειας ηττήθηκε με 60-74 από τον ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καλύτερα μπήκε στην αναμέτρηση ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, ο οποίος ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός στην επίθεση και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 14-23.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Άθλος Αλεξάνδρειας βρήκε τις απαντήσεις, μείωσε τη διαφορά και το σκορ του ημιχρόνου διαμορφώθηκε σε 32-35 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Θόδωρου Τσάτσα ανέβασαν την απόδοσή τους και προηγήθηκαν με 45-53.

Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια συνέχισε και στο τέταρτο δεκάλεπτο να έχει τον έλεγχο, διεύρυνε το προβάδισμά της κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 60-74.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 14-23, 32-35, 45-53, 60-74.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Μούτσα 7 (1), Τακουτής 5 (1), Σιτσάνης 9, Ντάμτσης 3, Παύλου 10 (2), Γιαμπατζίδης 6, Χαριτόπουλος 6, Τσαρούχας 11 (1), Χατζηλεμονιάς, Μηντζαρίδης 3, Ντάβλης.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Τσάτσας): Πάππου 4, Κυριακού, Οικονομόπουλος 1, Πουαρίδης, Πουρλιοτόπουλος 6, Γιοβανόπουλος Δ. 6, Παντοφλίδης 15 (1), Παπαδόπουλος 19 (5), Παπαγερίδης  9 (1), Καρκάρας 14, Πρόιος, Γιοβανόπουλος Φ.