Η ΚουΠα Κιλκίς ηττήθηκε με 56-73 από τους Ίκαρους Γιαννιτσών Rolloplast, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους Ίκαρους Γιαννιτσών να σκοράρουν κατά ριπάς, να σημειώνουν είκοσι επτά πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και να προηγούνται με 15-27.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ρόλοι αντιστράφηκαν, καθώς την σκυτάλη της παραγωγικότητας την πήρε η ΚουΠα Κιλκίς, σημειώνοντας είκοσι τρεις πόντους, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 38-41 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Δημήτρη Καραμιχάλη διεύρυναν το προβάδισμά τους μέσω της άμυνας, καθώς δέχθηκαν μόλις εννέα πόντους, με τη διαφορά να φτάνει στους δεκατέσσερις και το σκορ στο 47-61.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η γηπεδούχος ισορρόπησε το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες συνολικά να σημειώνουν είκοσι έναν πόντους και του Ίκαρους Γιαννιτσών Rolloplast να κάνουν το τέσσερα στα τέσσερα στο φετινό πρωτάθλημα με το τελικό 56-73.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Ντόγκας.

Δεκάλεπτα: 15-27, 38-41, 47-61, 56-73.

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Ζάλτος, Δαγκλιάρης, Ποζίδης 2, Σκάλε 2, Ψωμιάδης, Υφαντίδης 2, Χοτουμανίδης 11 (1), Τσουλφαΐδης 9, Πατσούρης 3, Κώττης 4, Μπαξεβάνης 6 (2), Σιδηρόπουλος 17 (1).

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Καραμιχάλης): Οξούζης 2, Μύζιου 8, Αθανασιάδης 11 (1), Σπόντης 7 (1), Ελευθεριάδης 4, Μπογδάνης 17, Πετρίδης 24 (3), Γκιώσης, Στόγιος, Ουστάλλι.