Ο Αετός Κιλκίς επικράτησε με 59-47 του Σκυδραϊκού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Αετό Κιλκίς να προηγείται με 17-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος ανέβασε την απόδοσή του, και δημιούργησε μία διαφορά επτά πόντων στο ημίχρονο, με το σκορ στο 35-28.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τη διαφορά να κυμαίνεται σε σταθερά επίπεδα και το σκορ να διαμορφώνεται σε 48-43.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Χάρη Καμψιάδη περιόρισαν τους αντιπάλους τους στους τέσσερις πόντους, φτάνοντας στην έβδομη νίκη τους σε ισάριθμες αναμετρήσεις με το τελικό 59-47.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Ντόγκας.

Δεκάλεπτα: 17-15, 35-28, 48-43, 59-47.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Καμψιάδης): Κόγιας 6, Ζύμπερι, Γιαννώτας 2, Χειρούλης, Φιλιππίδης 7 (1), Βαϊτσούδης 19 (1), Τσαρίδης 10, Μουρζίδης 8 (2), Τσακλίδης, Μαργαριτίδης 5 (1), Γκρέκος 2, Γρηγοριάδης.

Ας Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 11 (2), Φαντίδης, Σημαιοφορίδης 7, Τσανακτσίδης 15 (1), Καραϊσαρίδης 9 (1), Καραζέεβ 5.