Στο Διεθνές Τουρνουά Τζούντο Mioki Open των Σκοπίων συμμετείχε το Αθλητικό Σωματείο Sakura Kατερίνης με τα τρία μέλη της οικογένειας Παπαστεργίου να κατακτούν τέσσερα μετάλλια.

Στο Τουρνουά αγωνίστηκαν περισσότεροι από τετρακόσιοι αθλητές ηλικίας από πέντε έως δεκαοκτώ ετών από χώρες των Βαλκανίων.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 3 άτομα, άτομα στέκονται και γήπεδο μπάσκετ

Η Μάρθα, η Άννα και ο Νίκος Παπαστεργίου που εκπροσώπησαν το ΑΣ Sakura Κατερίνης και με τους αγώνες που έδωσαν κατάφεραν να κερδίσουν τέσσερα μετάλλια, ένα χρυσό, ένα ασημένιο και δύο χάλκινα.

Η Άννα Παπαστεργίου με τρεις σερί νίκες κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία Κορασίδων κάτω των 13 ετών, ενώ πήρε και την τρίτη θέση με μία ήττα και δύο νίκες στην κατηγορία κάτω των 15 ετών.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 5 άτομα, , τα οποία χαμογελούν, άτομα στέκονται

Η εικόνα ίσως περιέχει: 5 άτομα, άτομα στέκονται

Η Μάρθα Παπαστεργίου με δύο νίκες και μια ήττα, κέρδισε την τρίτη θέση στην κατηγορία κάτω των 15 ετών.

Τέλος, ο Νίκος Παπαστεργίου με τρεις νίκες και μία ήττα στον τελικό της κατηγορίας κάτω των 13 ετών παίδων, κέρδισε τη δεύτερη θέση.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα στέκονται