Το katerinisport.gr, η πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας, σας έδωσε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε την εξέλιξη των αγώνων Μετέωρα – Πιερικός, ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη και Δίας Δίου – Θησέας Αγριάς, για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Παράλληλη ενημέρωση και την εξέλιξη του υπολοίπων αναμετρήσεων στη Γ’ Εθνική.

Μετέωρα – Πιερικός 0-1 (70′ Μακρής σουτ) ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη 2-0 (52′ Κωτσιόπουλος σουτ, 76′ Κυρτέγος κεφ.) ΤΕΛΙΚΟ
Δίας Δίου – Θησέας Αγριάς 3-1 (21′ Παναγιωτίδης σουτ, 52′ Μαυρίδης σουτ, 59′ Μανίκας – 62′ Κυρίτσης) ΤΕΛΙΚΟ

Το 0-0 παραμένει και στα τρία γήπεδα με πιερικό ενδιαφέρον.

Οι συνθέσεις από το Μετέωρα – Πιερικός
Μετέωρα: Τοπουζλής, Γεωργάκης, Δάσσιος, Κατσαντώνης, Λουκάς, Φωτίκας, Περέιρα, Πολυζόπουλος, Νικλητσιώτης, Τσιαντούλας, Ιωάννου.
Στον πάγκο: Χριστοδουλόπουλος, Γρηγορίου, Κότορρι, Καρατζάς, Πούλιοας, Πλακιάς.
Πιερικός: Γουναρίδης, Λαζαρίδης, Β. Τουλίκας, Ρογγότης, Τακίδης, Μακρής, Μηλιώτης, Μπενίσκος, Σαχινίδης, Κριεμάντι, Παπαδόπουλος.
Στον πάγκο: Μπαλάφας, Κόλα, Γιαλαμίδης, Κυπαρίσσης, Δεμηρτζόγλου, Χαρτσιάς, Ιβανίδης.

Οι συνθέσεις από το ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη
ΑΕ Καρίτσας: Ράντος, Δαλαμήτρας, Δημητρίου, Κωτσιόπουλος, Λαγδάρης, Ζαφειρίδης, Γκίκα, Δημητρουλόπουλος, Βουκομάνοβιτς, Κυρτέγος, Αλεξίου.
Στον πάγκο: Οικονόμου, Συρράκος, Λουίς Φερνάντο, Γαλάνης, Μητράκας, Παπαϊωάννου, Γκαρατζιας.
Αταλάντη (Ζαχαρόπουλος): Καπετάνος, Μακρόπουλος, Σαλιάι, Ζυγογιάννης, Πάπος, Λυτάκης, Τσακανίκας, Μαλισόβας, Δουβάρας, Δήμος, Χαϊκάλης.
Στον πάγκο: Σακλά, Σιδέρης, Λαμπρόπουλος, Γιόβας, Τζιός, Α. Μαλισόβας, Αντωνίου.

Οι συνθέσεις από το Δίας Δίου – Θησέας Αγριάς
Δίας Δίου: Ουσταμπασίδης, Λαζαρίδης, Δερμίσης, Νίκου, Λιόλιος, Καραθάνος, Τοπαλίδης, Παπαστεργίου, Μαυρίδης, Παναγιωτίδης, Μανίκας.
Στον πάγκο: Πανωλής, Δαλαμήτρας, Σαφέτης, Ευαγγέλου, Τσουρέκας, Καλαμπάκας, Καλουσίδης.
Θησέας Αγριάς: Ν. Φαν Ντε Γουίχε, Κυρίτσης, Ε. Φαν Ντε Γουίχε, Γιαουπλάρι, Ιακωβίδης, Μπόρας, Ζάχος, Σιώμος, Βλάχος, Οικονόμου, Ιωαννίδης.
Στον πάγκο: Διαμαντόπουλος, Γαλανόπουλος, Ρομάριο, Κεφαλιάς, Παναγιώτου, Νιαώτης, Χ. Σταμάτης.

2′ Σουτ του Γκίκα μέσα από τη μικρή περιοχή και δεξιά, ο Σαλιάι έδιωξε σε κόρνερ σωτήρια.

11′ Ο Αλεξίου μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά αλλά καθυστέρησε.

16′ Ο Αλεξίου έκανε ωραία κίνηση από δεξιά και βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε συρτό σουτ αλλά ο τερματοφύλακας έδιωξε σε κόρνερ.

18′ Εκτέλεση φάουλ του Κυρτέγου από δεξιά, η μπάλα έφυγε άουτ.

Γκολ ο Δίας Δίου στο 21′ με σουτ του Παναγιωτίδη.

ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη 0-0

30′ Κίτρινη ο Λυτάκης της Αταλάντης

32′ Σέντρα σουτ του Δήμου, η μπάλα έφυγε άουτ.

39′ Σουτ του Κυρτέγου από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο Καπετάνος.

44′ Μακρινό σουτ του Βουκομάνοβιτς, έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ ο Καπετάνος.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΒΑΤΑΝ: ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη 0-0

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΔΙΟΝ: Δίας Δίου – Θησέας Αγριάς 1-0

ΜΕΤΕΩΡΑ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0 στο 40′ (το παιχνίδι ξεκίνησε με 8 λεπτά καθυστέρηση)

ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη 0-0 ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ξεκίνησαν τα β’ ημίχρονα στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής με εξαίρεση τον αγώνα Μετέωρα – Πιερικός που θα αρχίσει σε λίγο.

Ξεκίνησε το β’ μέρος και στην Καλαμπάκα. Μετέωρα – Πιερικός 0-0

ΓΚΟΛ η ΑΕ Καρίτσας με τον Κωτσιόπουλο στο 52′. Ο Κυρτέγος εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά δίνοντας στον Δημητρουλόπουλο, αυτός γύρισε προς το πρώτο δοκάρι για τον Βουκομάνοβιτς που βρήκε την μπάλα και της έδωσε πορεία προς το κέντρο της εστίας όπου ο Κωτσιόπουλος την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

ΓΚΟΛ ο Δίας Δίου στο 52′ με τον Μαυρίδη. Δίας Δίου – Θησέας Αγριάς 2-0

Κριεμάντι και Μηλιώτης εκτός αγώνα για τον Πιερικό με τους Ιβανίδη και Κυπαρίσση να περνούν στον αγώνα στου 55′.

3-1 έχει γίνει το παιχνίδι στο Δίον, με τον Δία να κάνει το 3-0 με τον Μανίκα στο 59′ και του φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 3-1 στο 62′.

76′ ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη 2-0 με κεφαλιά του Κυρτέγου, έπειτα από σέντρα του Αλεξίου.

Μετέωρα – Πιερικός 0-1 με γκολ του Μακρή στο 70′. “Φωτοβολίδα” έξω από τη μεγάλη περιοχή!

86′ Λουίς Φερνάντο αντί Κυρτέγου για την ΑΕ Καρίτσας.

88′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Μακρόπουλο. Με 10 συνεχίζει η Αταλάντη.

90′ Μητράκας αντί Λαγδάρη, για την ΑΕ Καρίτσας.

90′ Δεύτερη κίτρινη και για τον Λυτάκη, με την ομάδα της Αταλάντης να ολοκληρώνει τον αγώνα με εννέα ποδοσφαιριστές.

ΤΕΛΙΚΟ στο Βατάν. ΑΕ Καρίτσας – Αταλάντη 2-0

ΤΕΛΙΚΟ στο Δίον. Δίας Δίου – Θησέας Αγριάς 3-1

Ο Πιερικός εξακολουθεί να προηγείται με 1-0 επί των Μετεώρων στο 90′.

Παίζουμε πλέον καθυστερήσεις στην Καλαμπάκα…

Το Μετέωρα – Πιερικός 0-1 παραμένει…