Ο Εδεσσαϊκός ηττήθηκε με 60-70 από τον Εργόναθλο Πολυκάστρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και η ολοκλήρωσή του τις βρήκε ισόπαλες στους δεκαπέντε πόντους.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τον Εδεσσαϊκό ωστόσο να βρίσκει περισσότερες λύσεις στην επίθεση και να προηγείται στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 34-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Εργόναθλος Πολυκάστρου ήταν καλύτερος, προσπέρασε στο σκορ και ολοκλήρωσε την περίοδο με το υπέρ του 43-48.

Και το τέταρτο δεκάλεπτο ανήκε στους παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου, οι οποίοι σημείωσαν είκοσι δύο πόντους κι έφτασαν στην τελική επικράτηση με 60-70.

Διαιτητές: Μποΐτσης – Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 15-15, 34-30, 47-48, 60-70.

Εδεσσαϊκός ΣΚ (Ροδοβίτης): Γάτσος 16 (1), Τακατζόγλου 5 (1), Νάντσης 3 (1), Τσάμης 14 (1), Κατσάρας, Πασχαλίδης 10 (2), Ξυλουργίδης, Αδάμ 2, Φώτογλου 8 (1), Σταμπουλής 2, Θεοδωρίδης, Πασιαλής.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Ζωιτσούδης 14 (2), Δημητριάδης, Αρκούδας 17 (3), Γιαμπατζίδης, Μπερμπερίδης 8 (1), Κουσιδώνης 10 (2), Παπαδημητρίου, Γιαννακούλης, Εκμετσόγλου 11, Πεχλιβανίδης, Τσαπάρας, Πολυχρονίδης 10 (2).