Ο Σκυδραϊκός επικράτησε με 60-50 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τον Σκυδραϊκό να προηγείται με 17-15.

Ισορροπημένο ήταν και το δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Ατρόμητους Νεάς Σάντας να είναι αυτοί που πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου όντας μπροστά στο σκορ με 27-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ανέστη Κολοβού περιόρισαν τους φιλοξενούμενους στους δέκα πόντους, ενώ στην επίθεση σημείωσε είκοσι, δημιουργώντας μία διαφορά εννέα πόντων (47-38).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κώστα Λαδά ισορρόπησαν ξανά το παιχνίδι, ωστόσο ο Σκυδραϊκός διατήρησε το προβάδισμά του κι έφτασε στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα με το τελικό 60-50.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Καραμανλής.

Δεκάλεπτα: 17-15, 27-28, 47-38, 60-50.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Χομένκο 7 (1), Μιχαηλίδης, Φαντίδης, Σημαιοφορίδης 17 (4), Τσανακτσίδης 4, Ινέγλης 17 (1), Μάλλιαρης 3 (1), Καρανάκης, Καραϊσαρίδης 7 (1), Νίκου, Καραζέεβ 5.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 13 (1), Βέττης 2, Δεβλέτογλου 2, Αρβανιτάκης, Πανταζής 3 (1), Σωτηρόπουλος 10 (2), Σέμπρος 20.