Η Γουμένισσα επικράτησε με 80-56 του Κεραυνού Άσπρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γουμένισσας, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η Γουμένισσα πήρε τον έλεγχο του αγώνα και μπήκε από νωρίς στη θέση του οδηγού στο σκορ, ολοκληρώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ της 18-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Νίκου Κοτλέα επιδόθηκαν σε ένα επιθετικό κρεσέντο, σημειώνοντας είκοσι επτά πόντους και δημιουργώντας μία διαφορά είκοσι ενός πόντων (45-24) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κεραυνός Άσπρου ήταν καλύτερος και μείωσε τη διαφορά με το σκορ να διαμορφώνεται σε 60-44.

Η γηπεδούχος όμως ανέκτησε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο τέταρτο δεκάλεπτο διευρύνοντας εκ νέου το προβάδισμά της και κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 80-56.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 18-11, 45-24, 60-44, 80-56.

ΑΟΚ Γουμένισσας (Κοτλέας): Αγγελοστογιάννης 14 (3), Καραφύλτσης 5 (1), Κώστας 14 (1), Τζάκος 4, Πούλος 20, Παπαγεωργίου 7 (1), Καλβάκης 9 (3), Τάσιος 4 (1), Τζιτζίδης 3 (1), Λιάπης, Καρατζιάς.

ΑΣ Κεραυνός Άσπρου (Ιωαννίδης): Σωτηρόπουλος 6, Ιωσηφίδης, Δημάκας Δ. 10, Μουμτζίδης 8, Δημάκας Φ., Καπετανόπουλος 8, Βουρδεσλής, Φέσιος, Στανιτσίδης 2, Κωστίκας 8 (1), Μόκρης 2, Διαμαντόπουλος 12 (2).