Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης επικράτησε με 58-56 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αξιούπολης, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών να προηγείται με βραχεία κεφαλή (14-15).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ήταν καλύτερος, περιόρισε τον αντίπαλό του στους δώδεκα πόντους και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 26-32.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο οι παίκτες του Γιάννη Κασιμίδη διατήρησαν το προβάδισμα, καθώς το τέλος της περιόδου τους βρήκε μπροστά στο σκορ με 42-45.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκορ, με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης να παρουσιάζεται πιο ψύχραιμος στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και να φτάνει στη νίκη με το τελικό 58-56.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Εκίζογλου.

Δεκάλεπτα: 14-15, 26-32, 42-45, 58-56.

ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Τραπεζανίδης, Καλογεράκης 2, Γουβιανάκης 18 (2), Ζώης, Μιχαλόπουλος 2, Βακιρλής 9, Παντηρμάς, Καπνόπουλος 4, Καλαβάζης 7, Κλαυδιανός, Κούτουλας 16 (2).

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κασιμίδης): Στοΐτσης 14 (1), Πέτσος 3 (1), Κουτρουλός, Βασιλειάδης, Παπαμανώλης 10, Παναγιωτίδης, Παπαδόπουλος 9 (1), Μόσχου 2, Χατζηλαμπρινός 6, Παρτσαλάκης, Ποζουκίδης, Χερκελετζής 12.