Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 37-83 από τον ΑΟΚ Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο ΑΟΚ Βέροιας μπήκε αποφασιστικά στην αναμέτρηση, ήταν εξαιρετικά παραγωγικός στην επίθεση και προηγήθηκε με 14-29 στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος περιόρισε τον Αιγινιακό στου εννέα πόντους και συνεχίζοντας σε ανάλογους με του πρώτου δεκάλεπτου ρυθμούς στην επίθεση ολοκλήρωσε το πρώτο μισό της αναμέτρησης προηγούμενος με 23-50.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος εμφανίστηκε αισθητά βελτιωμένος στην άμυνα, ωστόσο στην επίθεση σημείωσε μόλις δέκα πόντους με την ομάδα της Ημαθίας να διευρύνει την υπέρ της διαφορά και το σκορ στο τέλος της περιόδου να διαμορφώνεται σε 33-65.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα της βόρειας Πιερίας ευστόχησε μόνο σε δύο προσπάθειες δύο πόντων, με τον ΑΟΚ Βέροιας να σημειώνει την έβδομη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις με το τελικό 37-83.

Διαιτητές: Μελανίδης – Χρυσάφης Στ.

Δεκάλεπτα: 14-29, 23-50, 33-65, 37-83.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Αργυρόπουλος, Κοιλιάς, Στογιαννόπουλος 9 (1), Στάμος Κ.Β. 3 (1), Στάμος Κ.Α., Βουλτσίδης 8 (2), Βουτσακόπουλος 7, Μελίδης 8, Καλαβρινός, Κουτούπας, Τσότσλλι 2.

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Κόγκας 4, Ουσουλτζόγλου 19 (4), Καραθανάσης 5 (1), Αβραμίδης 5 (1), Ιωαννίδης 4, Κασαμπαλής 15, Τριχόπουλος 9 (3), Χρήστου 3 (1), Χαραλαμπίδης 19 (1).

Η εικόνα ίσως περιέχει: 10 άτομα, , τα οποία χαμογελούν, άτομα κάνουν σπορ και γήπεδο μπάσκετ