Ο Αετός Κιλκίς επικράτησε με 71-64 του Εύαθλου Πολυκάστρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Αετό Κιλκίς να είναι η ομάδα που βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση και να προηγηθεί με 21-16.

Ισορροπημένο ήταν και το δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και το γηπεδούχο να προηγείται με 43-39.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με τις δύο ομάδες να της χωρίζουν μόλις δύο πόντοι (50-48) στο τέλος της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αετός Κιλκίς διατήρησε το προβάδισμά του φτάνοντας στην ένατη νίκη σε ισάριθμους αγώνες με το τελικό 71-64, γκρεμίζοντας από την κορυφή της βαθμολογίας τον Εργόναθλο Πολυκάστρου.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Χατζημπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 21-16, 43-39, 50-48, 71-64.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Καμψιάδης): Κόγιας 17 (1), Ζύμπερι, Γιαννώτας 2, Γκρέκος 4, Φιλιππίδης 3 (1), Βαϊτσούδης 9 (1), Τσαρίδης 9, Μουρζίδης 10 (2), Τσακλίδης, Μαργαριτίδης 3 (1), Βογιατζής 14 (4), Βαταμίδης.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Ζωιτσούδης 6 (2), Δημητριάδης, Αρκούδας 11 (2), Γιαμπατζίδης, Μπερμπερίδης 6, Κουσιδώνης 11, Παπαδημητρίου, Γιαννακούλης, Πεχλιβανίδης 2, Δαμακούδης 15, Τσαπάρας, Πολυχρονίδης 13 (2).