Ο Σκυδραϊκός επικράτησε με 76-61 του ΠΑΟΚ Αλμωπίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον ΠΑΟΚ Αλμωπίας να προηγείται με 11-12 στην ολοκλήρωσή του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σκυδραϊκός κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ, σημειώνοντας είκοσι πέντε πόντους και δεχόμενος μόλις επτά, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 36-19.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο ημίχρονο, με τη διαφορά να κυμαίνεται σε σταθερά επίπεδα και τους παίκτες του Ανέσρη Κολοβού να το ολοκληρώνουν με το υπέρ τους 56-40.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκαλέπτου με τον Σκυδραϊκό να επικρατεί με το τελικό 76-61.

Διαιτητές: Μητώνας – Χανός.

Δεκάλεπτα: 11-12, 36-19, 56-40, 76-61.

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 11 (1), Χομένκο 12, Μιχαηλίδης, Φαντίδης 6, Σημαιοφορίδης, Μάλλιαρης 10 (1), Καραϊσαρίδης, Νίκου 13, Καραζέεβ 4, Μουχτάρης 20 (4).

ΠΑΟΚ Αλμωπίας (Αβραάμ): Μητρούλης, Κάρπας, Μπάτσος 22 (3), Νταούτι 3, Αμανίδης 14 (3), Αβραάμ 4 (1), Τσαμτσίδης 5 (1), Γρηγοριάδης 8, Καρατζάς 5 (1).