Η ΑΓΕ Πιερίας ηττήθηκε με 83-55 από τους Ίκαρους Γιαννιτσών Rolloplast , στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλό τους στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όπου και προηγήθηκαν με 18-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΓΕ Πιερίας ισορρόπησε το παιχνίδι και μείωσε τη διαφορά, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στην συμπλήρωση του πρώτου μισού του αγώνα με 32-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η άμυνα της φιλοξενούμενης δεν κατάφερε να περιορίσει την επίθεση των Ίκαρων Γιαννιτσών Rolloplast, οι οποίοι σημείωσαν είκοσι πέντε πόντους και προηγήθηκε με 58-42.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκαλέπτου, με τους Ίκαρους Γιαννιτσών Rolloplast να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 83-55.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Εκίζογλου.

Δεκάλεπτα: 18-10, 32-27, 58-42, 83-55.

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast (Καραμιχάλης): Οξούζης, Μυζίου 9 (2), Αθαναηλίδης 22 (2), Σπόντης 5 (1), Ελευθεριάδης 17, Μπογδάνης 13 (1), Τσίτσος, Πετρίδης 17 (2), Γκιώσης, Ακριτίδης, Κουρπανίδης, Ουστάλλι.

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Στεφανίδης 7, Μωυσίδης 12, Βαϊτσόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος 15 (1), Τσιγώνης Λεοντάρης, Γκαβοτάσιος 2, Βαφόπουλος 13, Καρατόλιος 1, Κουρκούτας 2, Ζαπαντιώτης.