Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ηττήθηκε με 60-67 από τον Αετό Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της B’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Αετό Κιλκίς να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 15-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Χάρη Καμψιάδη ανέβασαν την απόδοσή τους και διεύρυναν την διαφορά τους σε διψήφιο επίπεδο με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 31-43.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ισορρόπησε το παιχνίδι με τον Αετό Κιλκίς να διαχειρίζεται το προβάδισμά του και να κλείνει την περίοδο με το υπέρ του 41-56.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκάλεπτου, με τον γηπεδούχο να μειώνει μεν τη διαφορά, αλλά να μην καταφέρνει να μπει στη διεκδίκηση του παιχνιδιού και τον Αετό Κιλκίς να σημειώνει τη δέκατή του νίκη σε ισάριθμους αγώνες με το τελικό 60-67.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 15-17, 31-43, 41-56, 60-67.

ΠΑΟΚ Αλωμπίας (Αβραάμ): Μητρούλης, Καρπάς, Μπάτσος 22 (4), Νταούτι 11 (2), Αμανίδης 14 (1), Αβραάμ 6 (2), Τσαμτσίδης 3 (1), Καλαϊτζής, Γρηγοριάδης 4, Καρατζάς, Λιούγας.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Καμψιάδης): Χειρούλης 4, Γρηγοριάδης 2, Γιαννιώτας, Γκρέκος 4, Φιλιππίδης 3, Βαϊτσούδης 16 (1), Βογιατζής 2, Μουρζίδης 15 (2), Τσακλίδης, Μαργαριτίδης 9 (3), Μαργιωράκης, Βαταμίδης 12.