Ο Εργόναθλος Πολυκάστρου επικράτησε με 84-45 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολυκάστρου, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της B’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας ήταν ανταγωνιστικοί, ωστόσο ο Εργόναθλος Πολυκάστρου ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα να προηγηθεί με 25-18.

Από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά οι παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου επέβαλαν το ρυθμός τους περιόρισαν τους φιλοξενούμενους σε μονοψήφιο αριθμό πόντων ανά περίοδο, συνεχίζοντας παράλληλα στον ίδιο ρυθμό στην επίθεση κι έφτασαν σε μία εύκολη επικράτηση με το τελικό 84-45.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 25-18, 46-27, 66-40, 84-45.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Ζωιτσούδης, Δημητριάδης, Αρκούδας 23 (5), Γιαμπατζίδης 11 (3), Μπερμπερίδης, Τσαπάρας, Κουσιδώνης, Παπαδημητρίου 1, Γιαννακούλης 6, Πεχλιβανίδης 10, Δαμακούδης 13, Πολυχρονίδης 20 (3).

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 7 (1), Βέττης, Βλαχόπουλος 10 (1), Πανταζής 7 (1), Δασκάλου 8, Σέμπρος 5, Καρανικόλας 8 (2).