Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 39-52 από τον Αλέξανδρο Αξιούπολης, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της B’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αλέξανδρος Αξιούπολης μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση, όπου με όπλο την αμυντική του λειτουργία προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 8-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Παναγιώτη Παπαοικονόμου ανέβασαν την απόδοσή τους, ισορροπώντας το παιχνίδι και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 17-26 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Αξιούπολης διεύρυνε το προβάδισμά του και το ολοκλήρωσε με το υπέρ του 39-52.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν και πάλι ισορροπημένο, με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης να φτάνει στην τελική επικράτηση με 39-52.

Διαιτητές: Τοπαλίδης – Κορμεντζάς.

Δεκάλεπτα: 8-18, 17-26, 27-41, 39-52.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 12, Οικονόμου 12, Τσικούρας, Ορφανίδης 4, Μπιζάκης, Πάσχος 3, Κομπατσιάρης 2, Μπλούσι, Παπαζήσης 6.

ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μπεσίρης): Καλογεράκης, Γουβιανάκης 3, Μιχαλόπουλος 5 (1), Βακιρλής 22 (1), Καπνόπουλος 2, Καλαβάτης 4, Κούτουλας 16 (2).