Ο Ζαφειράκης Νάουσας ηττήθηκε με 47-93 του Ίκαρους Γιαννιτσών Rolloplast, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Νάουσας, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών μπήκαν αποφασιστικά στην αναμέτρηση, και όντα κατιαγιστικοί στην επίθεση προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 11-33.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ζαφειράκης Νάουσας βελτιώθηκε, ωστόσο ο φιλοξενούμενος διεύρυνε ακόμα περισσότερο το προβάδισμά του, με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται σε 24-51.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκάλεπτου, με τους παίκτες του Δημήτρη Καραμιχάλη να προηγούνται με 36-68.

Και το τέταρτο δεκάλεπτο ανήκε στους Ίκαρους Γιαννιτσών, οι οποίοι έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 47-93.

Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζημπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 11-33, 24-51, 36-68, 47-93.

ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ, Μώκας 6, Μουρατίδης 8 (2), Ζιάνης, Βαδόλας 4, Νικολαΐδης 2, Τούφας 7, Σκουλαριώτης, Σιδηρόπουλος, Δίντσης, Ζέφυρος 2, Πράπας 10.

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Καραμιχάλης): Μυζιου 8, Αθαναηλίδης 23 (2), Σπόντης 14 (2), Ελευθεριάδης 4, Μπογδάνης 21 (3), Πετρίδης 16 (4), Γκιώσης 2, Ακριτίδης 5, Ουστάλλι.