Το www.katerinisport.gr, η πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας σας έδωσε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη των αγώνων Διγενής Νεοχωρίου – Πιερικός, ΑΕ Καρίτσας – Αλμυρός και Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δίας Δίου, για την 13η αγωνιστική του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου καθώς και για τις αναμετρήσεις της ΕΠΣ Πιερίας.

Διγενής Νεοχωρίου – Πιερικός 1-3 (90’+ – 19′ και 90′ Χαρτσιάς, 70′ Δεμηρτζόγλου πεν)
ΑΕ Καρίτσας – Αλμυρός 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δίας Δίου 0-1 (33′ Α. Παναγιωτίδης) ΤΕΛΙΚΟ

Καλησπέρα στις φίλες και τους φίλους του katerinisport.gr. Και σήμερα είμαστε μαζί, όπως κάθε Κυριακή, για να μεταφέρουμε την εξέλιξη των αγώνων της 13ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Δεν υπάρχει γκολ στα πρώτα 5 λεπτά των αγώνων σε Οιχαλία, Βατάν και Στεφανοβίκειο.

Οι συνθέσεις από το Διγενής Νεοχωρίου – Πιερικός
Διγενής Νεοχωρίου:  Ράπτης, Μανώλης, Τσιγαρίδας, Σταμέκος, Γούτσιος, Μακρής, Απ. Τεντολούρης, Γκαντιάς, Κοντογεώργος, Τσιούφης, Διβανές.
Πιερικός: Γουναρίδης, Τακίδης, Τουλικας , Γιαλαμίδης, Ιβανίδης, Μακρής, Krýemandi, Δεμηρτζογλου, Χαρτσιάς, Παπαδόπουλος, Σαχινίδης.

Η σύνθεση της ΑΕ Καρίτσας κόντρα στον Αλμυρό: Ράντος, Λαγδάρης, Τροΐρης, Κωτσιόπουλος, Δαλαμήτρας, Ζαφειρίδης, Δημητρουλόπουλος, Κυρτέγος, Συρράκος, Λουίς Φερνάντο, Αλεξίου.

Οι συνθέσεις από το Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δίας Δίου
Διαγόρας Στεφανοβικείου: Πρίφτης, Καραμπούζης, Βουραζέρης, Σπαθής, Λάιος, Σπ. Καραπλιάγκος, Κουβελάς, Καλιακούδας, Ζιάκας, Κυργιάκος, Μπλέντι.
Δίας Δίου: Ζωγράφος, Γ. Παναγιωτίδης, Δερμίσης, Νίκου, Λιόλιος, Παπαστεργίου, Τοπαλίδης, Καραθάνος, Καλουσίδης, Α. Παναγιωτίδης, Μανίκας.

Καλύτερη η ΑΕ Καρίτσας στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, όμως μέχρι τώρα το 0-0 παραμένει. Κορυφαία στιγμή για τους Καριτσιώτες, η φάση του 16′ όταν ο Αλεξίου καθυστέρησε να σουτάρει απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έδωσε τελικά στον επερχόμενο Συρράκο που μέσα από την περιοχή έκανε ένα συρτό σουτ, όμως η μπάλα χτύπησε στη ρίζα του δεξιού δοκαριού του Αλμυρού και έφυγε άουτ.

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Θησέας Αγριάς 0-1

Γκολ για τον Δία με τον Αν. Παναγιωτίδη στο 33′. Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δίας Δίου 0-1

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Θησέας Αγριάς 0-2

Στο 70′ Διγενής Νεοχωρίου – Πιερικός 0-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δεμηρτζόγλου.

Στο Στεφανοβίκειο το 0-0 παραμένει ανάμεσα στον Διαγόρα και τον Δία με τον Ζωγράφο να είναι έως τώρα η “μορφή του αγώνα”, με σωτήριες επεμβάσεις.

Το 0-0 παραμένει και στο Βατάν με την ΑΕ Καρίτσας να εντείνει την πίεσή της στα καρέ του Αλμυρού.

Διγενής Νεοχωρίου – Πιερικός 0-3 με γκολ του Χαρτσιά στο 90′.

Τέλος στο Βατάν. ΑΕ Καρίτσας – Αλμυρός 0-0. Άλλοι δυο χαμένοι βαθμοί για την ΑΕ Καρίτσας.

Τέλος στο Στεφανοβίκειο. Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δίας Δίου 0-1. Μεγάλη νίκη για τον Δία.

Μείωσαν οι Τρικαλινοί στο τέλος σε 1-3, στον αγώνα του Διγενή με τον Πιερικό.

Τέλος στην Οιχαλία. Διγενής Νεοχωρίου – Πιερικός 1-3.