Ο Μύτικας Λεπτοκαρυάς ήταν με 2-1 ο νικητής στην αναμέτρηση με την ΑΕ Περίστασης, για τη Β’ φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας και συνεχίζει στον θεσμό όπου πλέον θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Δία Δίου.

Το… δρόμο προς την πρόκριση “άνοιξε” στο 30′ ο Τζόβας, ο οποίος μετά από εκτέλεση κόρνερ και σε φάση διαρκείας, με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.
Στο 45′ ο Χούτας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έδωσε “αέρα” δυο τερμάτων στον Μύτικα.
Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 2-1 με γκολ του Ανδρέου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πολυχρόνης με βοηθούς τον Βρούζο και τη Φωτιάδου.

Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Α. Τσαρούχας, Γεροθανάσης, Ι. Τσαρούχας (61′ Μουσαράι), Σιαμήτρας, Γ. Μπατζέλας, Κατσαρός, Κουράτι, Ζηνέλης, Ελέζι (75′ Μακρίδης), Χούτας (85′ Μαυρομάτης), Τζόβας (61′ Β. Χέδας).
ΑΕ Περίστασης: Μιχαήλος, Σοφιαννίδης, Νίκου, Παπαδόπουλος, Γεροστέργιος (46′ Κουτσουμπέας), Αγγελάτος (46′ Κουμπούλα), Ανδρέου, Α.Δ. Κλιάνης, Παπαγιαννόπουλος (70′ Μιτακίδης), Αντωνιάδης, Χαρτοματζίδης (46′ Αδαμόπουλος).