Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας επικράτησαν με 63-61 του ΠΑΟΚ Αλμωπίας, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καμπάνη, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τους Ατρόμητους Παντελεήμων Νέας Σάντας να είναι αυτοί που βρήκαν περισσότερες λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκαν με 16-22.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τη διαφορά ότι ο ΠΑΟΚ Αλμπωπίας σημείωσε τρεις περισσότερους πόντους από τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με βραχεία κεφαλή (28-27).

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ήταν ιδιαίτερα παραγωγικός, καθώς σημείωσε είκοσι δύο πόντους, με αποτέλεσμα να προσπεράσει στο σκορ και να προηγηθεί στην ολοκλήρωσή του με 44-49.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας πέτυχαν την ανατροπή, δεχόμενοι μόλις δώδεκα πόντους, και όντας με καθαρότερο μυαλό στην τελική ευθεία του αγώνα και κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 63-61.

Διαιτητές: Καρυπίδης – Κουβάτσης.

Δεκάλεπτα: 16-12, 28-27, 44-49, 63-61.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Ναρλίδης): Ανδρεάδης 15 (1), Καπνίδης, Βέττης, Δεβλέτογλου, Αρβανιτάκης, Πανταζής 6, Αράπογλου, Σέμπρος 24 (2), Καρανικόλας 14 (2), Σωτηρόπουλος 4.

ΠΑΟΚ Αλμωπίας (Τσίμας): Καρπάς 3 (1), Μπάτσος 18 (4), Νταούτι 15, Τσαμτσίδης 3, Καλαϊτζής 4, Λιούγκας 9 (1), Καρατζάς 6, Γρηγοριάδης 3 (1).