Ο Αετός Κιλκίς επικράτησε με 58-46 του Μέγα Αλέξανδρου Λεπτοκαρυάς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αποφασισμένος να μην αφήσει περιθώριο αμφισβήτησης από τον αντίπαλό του μπήκε ο Αετός Κιλκίς στην αναμέτρηση, αιτιολογώντας τον τίτλο του φαβορί και κυριαρχώντας και στις δύο πλευρές του παρκέ προηγήθηκε με 25-8 στο τέλος της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ισορρόπησε το παιχνίδι, με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 37-18 υπέρ του γηπεδούχου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, μα τη διαφορά να παραμένει κοντά στους είκοσι πόντους και τους παίκτες του Χάρη Καμψιάδη να προηγούνται με 49-29.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς μείωσε τη διαφορά, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να ξαναμπεί στη διεκδίκηση της νίκης, καθώς ο Αετός Κιλκίς διαχειρίστηκε το προβάδισμά του κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 58-46.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Καψίδης.

Δεκάλεπτα: 25-8, 37-18, 49-29, 58-46.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Καμψιάδης): Κόγιας 10, Ζύμπερι 4, Σαλονικίδης, Γκρέκος 9, Τσούλης 3 (1), Χειρούλης, Τσαρίδης 2, Μουρζίδης 17 (3), Βογιατζής 6, Μαργαριτίδης 5 (1), Μαριωράκης 2, Βαταμίδης.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς (Αγοραστός): Τσιώκας 13 (1), Μπουρδούβαλης 8, Αγοραστός Γ. 2, Ραμαντάνης 4, Καλαμάρας, Μάτος 8, Ζαφειρίδης, Αϊβαλιώτης, Αγοραστός Ν. 4, Φακίτσας 7.