Ο Εδεσσαϊκός ηττήθηκε με 50-72 από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση, καθώς περιόρισε στον Εδεσσαϊκό επιθετικά σε μονοψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκε με 9-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος βελτίωσε την παραγωγικότητά του, ωστόσο δεν κατάφερε να περιορίσει αυτήν του φιλοξενούμενου, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 27-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιάννη Κασιμίδη συνέχισαν να σκοράρουν στον ίδιο ρυθμό με το πρώτο ημίχρονο, διευρύνοντας το προβάδισμά τους πάνω από τος είκοσι πόντους και έκλεισαν την περίοδο με το υπέρ τους 43-61.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες σημείωσαν συνολικά δεκαοκτώ πόντους, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 50-72 υπέρ του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 9-18, 27-38, 43-61, 50-72.

Εδεσσαϊκός ΣΚ (Ροδοβίτης): Γάτσος 21 (1), Τακατζόγλου 1, Νάντσης 3, Πασιαλής, Τσάμης 7, Βλαδίκας 1, Πασχαλίδης 6, Αδάμ, Ξυλουργίδης 6, Φώτογλου 5 (1), Σταμπουλής, Θεοδωρίδης.

ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κασιμίδης): Στόιτσης 14, Πέτσος 8 1, Βασιλειάδης  5 (1), Μόσχου 5, Κουτρουλός, Παπαμανώλης 9, Παπαδόπουλος, Παρτσαλάκης 2, Χατζηλαμπρινός Σ. 18, Χατζηλαμπρινός Α. 2, Χερκελετζής 6, Μαυρένης 5.