Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 70-46 από την Γουμένισσα, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γουμένισσας, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η Γουμένισσα κυριάρχησε τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όπου προηγήθηκε με 22-8.

Η γηπεδούχος συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους παίκτες του Νίκου Κοτλέα να σημειώνουν υπερδιπλάσιους πόντους από τους αντιπάλους τους στο πρώτο ημίχρονο, όπου το σκορ διαμορφώθηκε σε 48-21.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κολινδρός ισορρόπησε το παιχνίδι, με τη διαφορά να διαμορφώνεται στους τριάντα πόντους στο τέλος της περιόδου.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 70-46 υπέρ της Γουμένισσας.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Χατζημπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 22-8, 48-21, 60-30, 70-46.

ΑΟΚ Γουμένισσας (Κοτλέας): Αγγελοστογιάννης 8 (2), Καραφύλτσης 6 (2), Κώστας 21 (3), Τζάκος 4, Πούλος 5, Παπαγεωργίου 11 (1), Καλβάκης 12 (2), Παμπουχίδης, Λιάπης, Καρατζιάς, Αντωνίου 3.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 13 (2), Οικονόμου 8, Τσικούρας 3 (1), Ορφανίδης 8, Πάσχος 14 (1), Κομπατσιάρης.