Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς επικράτησε με 83-46 των Ατρόμητων Παντελεήμων Νέας Σάντας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτόχωρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για τη 13η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και η ολοκλήρωση του τις βρήκε ισόπαλες στους δεκατέσσερις πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς, περιορίζοντας την παραγωγικότητα των αντιπάλων του και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 26-19.

Ο γηπεδούχος ήταν καλύτερος και στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου διεύρυνε ακόμα περισσότερο το προβάδισμά του και προηγήθηκε με 52-37.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Νίκου Αγοραστού κυριάρχησαν και στις δύο πλευρές του παρκέ, δέχτηκαν μόλις εννέα πόντους και σημειώνοντας τριάντα έναν έφτασαν στη νίκη με το τελικό 83-46.

Διαιτητές: Τοπαλίδης – Φελεκίδης.

Δεκάλεπτα: 14-14, 26-19, 52-37, 83-46.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς (Αγοραστός): Τσιώκας 7 (1), Γουζέλης 2, Μπουρδούβαλης 15, Αγοραστός Γ. 3 (1), Ραμαντάνης 3, Μάτος 7 (1), Ζαφειρίδης, Μπακάλης 19 (1), Αγοραστός Ν. 13 (1), Φακίτσας 14.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας (Λαδάς): Ανδρεάδης 18, Δασκάλου 6, Βέττης 1, Δεβλέτογλου, Βλαχόπουλος 9 (1), Αρβανιτάκης, Πανταζής 4 (1), Καρανικόλας 8.