Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ηττήθηκε με 53-85 από τον Εργόναθλο Πολυκάστρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα για τη 13η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καλύτερα μπήκε στην αναμέτρηση ο Εργόναθλος Πολυκάστρου, ο οποίος πήρε το προβάδισμα και τον έλεγχο στο σκορ και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 10-23.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας αντέδρασε, κατάφερε να μειώσει τη διαφορά και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 29-34 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιώργου Παπαδόπουλου ανέκτησαν τον έλεγχο, διεύρυναν το προβάδισμά τους και το σκορ διαμορφώθηκε σε 42-59 στο τέλος της περιόδου.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκάλεπτου, με τον Εργόναθλο Πολυκάστρου να φτάνει στην τελική επικράτηση με 53-85.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 10-23, 29-34, 42-59, 53-85.

ΠΑΟΚ Αλμωπίας: Καρπάς 6 (1), Μητρούλης 12 (2), Μπάτσος 9 (1), Νταούτι, Αμανίδης 6, Αβραάμ, Τσαμτσίδης 9 (3), Καλαϊτζής 2, Λιούγκας 7, Καρατζάς 2, Γρηγοριάδης.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος Πολυκάστρου: Ζωιτσούδης 9 (1), Δημητριάδης, Αρκούδας 29 (3), Γιαμπατζίδης, Μπερμπερίδης 5, Κουσιδώνης, Παπαδημητρίου 2, Γιαννακούλης 4, Πεχλιβανίδης 2, Δαμακούδης 9, Τσαπάρας, Πολυχρονίδης 25 (4).