Ο Κολινδρός ηττήθηκε με 49-66 από τον Εδεσσαϊκό, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού, σε αγώνα για τη 13η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Εδεσσαϊκός είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, όπου πήρε το προβάδισμα, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 9-18 στην ολοκλήρωσή του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κολινδρός ισορρόπησε το παιχνίδι, με τον Εδεσσαϊκό να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 23-34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος ήταν καλύτερος, κατάφερε να μειώσει τη διαφορά, ωστόσο ο φιλοξενούμενος διατήρησε ένα προβάδισμα έξι πόντων (39-45).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Εδεσσαϊκός περιόρισε με την αμυντική του λειτουργία την παραγωγικότητα του Κολινδρού, διεύρυνε το προβάδισμά του κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 49-66.

Διαιτητές: Γιανκίδης – Κούλης.

Δεκάλεπτα: 9-18, 23-34, 39-45, 49-66.

ΑΣ Κολινδρού (Παπαοικονόμου): Πιπιλίκας 15, Οικονόμου 7, Τσικούρας 7 (1), Ορφανίδης 5, Μπιζάκης, Πάσχος 11, Κομπατσιάρης 4, Παπαζήσης.

Εδεσσαϊκός ΣΚ (Ροδοβίτης): Γάτσος 17, Τακατσόγλου, Νάντσης 2, Τσάμης 20 (2), Πασχαλίδης 12 (2), Ξυλουργίδης, Αδάμ 4, Σταμπουλής 11 (1), Θεοδωρίδης.